Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Держпродспоживслужба за 4-6 вересня перевірила 7 агропромислових ринків області


   За період з 29 серпня до 4 вересня 2020 року спеціалісти Держпродспоживслужби Тернопільщини здійснили 595 моніторингові перевірки підконтрольних об’єктів, на 301 об’єкті виявили порушення.

  • склали 22 протоколи;
  • вручили 70 приписів.

  У Підгайцях фахівці Держпродспоживслужби спільно з представниками Нацполіції перевірили 2 об'єкти, а саме: ПСК "Теко" та магазин "Надія" с. Голгоча. Виявили ряд недоліків, а саме: не проводиться температурний скринінг працівників перед початком роботи, не заведено журнал температурного скринінгу, відсутні спеціально відведені місця для обробки рук антисептиком, допускаються відвідувачі без масок, відсутні рідке мило, антисептики та паперові рушники в санвузлах, не організовано централізований збір ЗІЗ в окремі контейнери з подальшою утилізацією, а також відсутні сертифікати на деззасоби.

  Правоохоронці склали 2 протоколи за ст. 44-3.

  У Шумську здійснили позапланову перевірку ринку ТзОВ "Шумсь Інвест". Спеціалісти управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства зафіксували порушення соціальної дистанції, відсутність масок у покупців та скупчення відвідувачів. За порушення вимог постанови  Головного державного санітарного лікаря України складено протокол про адміністративну відповідальність.  

 У Чорткові спеціалісти Держпродспоживслужби спільно з правоохоронцями перевірили ринок РайСТ.  За недотримання вимог протиепідемічних заходів, а саме: не достатньо урн для використаних засобів індивідуального захисту, відсутність рукавичок в продавців складено протокол про адмінвідповідальність.  

У Теребовлі провели роз’яснювальну роботу на ринку ПСК "Кооператор", у закладах громадського харчування, загальноосвітніх школах, дошкільних навчальних закладах, продовольчих та промислових магазинах щодо їх подальшої роботи в зв'язку із переходом Теребовлянського району у "червоний рівень епідемічної безпеки". Сьогодні 07.09.2020 р. відбулось позачергове засідання комісії ТЕБ та НС при Теребовлянській РДА щодо роботи підприємств та організацій в умовах карантину. Опісля відбулось позачергове засідання комісії оперативного штабу Теребовлянської ОТГ на вимогу підприємців Теребовлянщини, на якій прийнято рішення дотримуватись тимчасових рекомендацій карантинних вимог на час визначеного рівня небезпеки, комунальним службам провести дезінфекію місць масового скупчення людей, автовокзалу, банкоматів, вулиць.

   У  Тернополі також провели перевірки дотримання вимог Постанови № 34 від 06.06.2020 року Головного державного санітарного лікаря України «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів з торгівлі на ринках на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» на чотирьох  ринках. За результатами інспектувань було складено один протокол про адміністративне правопорушення за ст. 44/3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передано інформацію про правопорушення на лінію 102 Тернопільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, а також надано пропозиції директорам ринків щодо усунення виявлених недоліків. В ході обстежень було виявлено наступні правопорушення: суб’єкти господарювання ринку та їх працівники здійснюють торгівлю в неправильно одягнених або без захисних масок, ринок не забезпечений інформаційними матеріалами щодо профілактики  COVID-19, не організована наявність антисептиків для рук на робочих місцях осіб, що проводять реалізацію харчових продуктів на ринку, санвузли не забезпечені антисептиками для рук та паперовими рушниками, відсутній контроль за наявністю масок у відвідувачів.