Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Держпродспоживслужба рекомендує використовувати воду із перевірених джерел


   19 січня відзначають свято Хрещення Господнього. У цей день вода набуває унікальних (цілющих) властивостей. Даний факт підтверджують вчені. Саме в період Хрещення структура води стає геометрично правильною. Люди використовують її для зцілення, очищення і освячення житла, тому й поспішають скупатися в ополонці і запастися освяченою водою.

   Освячена на Йордан вода називається «агіасма», що в перекладі з грецького означає «святиня». За традицією, 19 січня проводиться молебень водосвяття. Воду освячують у всіх церквах, а також освячують річки, ставки та озера. В льоду вирубують ополонку, яка називається «Йорданню». Як правило цю ополонку роблять у вигляді хреста. Від храму до водойми відбувається хресний хід. Священик опускає у воду хрест, після цього вода вважається освяченою.

   Освяченою водою вмиваються, п’ють її протягом усього дня, кроплять житло, щоб очистити його і зарядити позитивною енергією. Агіасма має дивовижну властивість залишатися свіжою довгий час, а смак її описують як дуже приємний.

   Зберігати освячену воду радимо в темному місці, в скляній посудині.

   У зв’язку із масовим використанням вищевказаної води та з  метою забезпечення санітарно - епідемічного благополуччя населення та реалізації заходів, спрямованих на профілактику та зниження рівня інфекційної захворюваності, керуючись Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.94р. № 4004 –ХІІ, Законом України  «Про захист населення від інфекційних хвороб» №1645 - ІІІ від 06.04.2000р., ДСанПіН 2.2.4-171-10  «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» фахівці Держпродспоживслужби в Тернопільській області рекомендують вживати воду з перевірених джерел водопостачання, яка відповідає мікробіологічним та санітарно-хімічним показникам, не використовувати для питних потреб воду із поверхневих водойм, купатися лише у спеціально організованих для цього місцях.