Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Держпродспоживслужба проводить обстеження оздоровчих закладів Тернопільщини


  В складі робочої групи на виконання Розпорядження голови облдержадміністрації №188-од від 08.04.2019 р. «Про робочу групу з питань оздоровлення та відпочинку дітей» 10.07.2019 р. проведено об’їзд стаціонарних дитячих оздоровчих закладів Борщівського і Заліщицького районів на предмет дотримання вимог чинного санітарного законодавства, зокрема:

- ДОЗ «Ромашка» с. Нирків Заліщицького району – 10.07.2019 р. завершена ІІ оздоровча зміна, з 13.07.2019 р. заплановано ІІІ організований заїзд, під час якого буде оздоровлюватись 100 дітей з Тернопільської області;

- ДОЗ «Лісова пісня» м. Борщів – з 22.06.2019 р. по 12.07.2019 р. триває І оздоровча зміна, оздоровлюється 145 дітей з Тернопільської області.

                У обстежених закладах вимоги чинного санітарного законодавства в основному дотримуються. В процесі обстеження були зауваження щодо ведення медичної документації.

Окрім вищезгаданих закладів оздоровлення та відпочинок дітей в області проводиться на базі ще 5-ти стаціонарних таборів, в яких перебуває на оздоровленні 309 дітей і на відпочинку – 247 дітей.

Станом на 11.07.2019 р. завершив свою роботу дитячий стаціонарний заклад «Лісова казка» с. Борщівка Ланівецького району, в якому протягом літнього періоду поточного року відбувся лише І організований заїзд дітей. Окрім цього, працювало 58 пришкільних таборів з денним перебуванням дітей при загальноосвітніх навчальних закладах, 1 табір праці і відпочинку на базі закладу інтернатного типу (м. Бережани). На всі заклади, які функціонували на території області спеціалістами територіальних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області підписано комісійні акти готовності.

З початку підготовки та проведення оздоровчої кампанії фахівцями Держпродспоживслужби взято участь у проведенні 82 обстежень дотримання вимог санітарного законодавства, зокрема стосовно створення в них безпечних умов для перебування дітей, здійсненням заходів, спрямованих на збереження і зміцнення здоров’я дітей, в 1 закладі в ході перевірки стану готовності виявлено порушення (не представлено дані про проходження періодичних медичних оглядів). Всі заклади охоплені моніторинговими лабораторними дослідженнями, працівниками Тернопільської державної регіональної лабораторії Держпродспоживслужби проведено наступні лабораторні дослідження:

- взірців води питної за санітарно-мікробіологічними показниками – 63/6 (9,5%);

- взірців води питної за санітарно-хімічними показниками – 63/9 (14,3%);

- страв на калорійність – 7/0;

- страв на бак. забрудненість – 10/0;

- гігієнічних змивів – 254/34 (13,4%).

З приводу незадовільних результатів лабораторних досліджень керівникам закладів направлені до виконання пропозиції, рекомендації чи приписи для проведення комплексу заходів, їх виконання знаходиться на контролі спеціалістів районних управлінь Держпродспоживслужби.

  Спеціалістами Держпродспоживслужби області прийнято участь у роботі 5 колегій, 20 нарад, 8 семінарів.

 Про підготовку, хід оздоровчої кампанії в частині забезпечення санепідблагополуччя дітей інформовано населення через ЗМІ - 3 тематичних статті, 3 виступи на радіо і 2 виступи на телебаченні, а також прочитано 11 лекцій та проведено 76 бесід.