Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Держпродспоживслужба на Тернопільщині продовжує обстежувати підконтрольні об’єкти на дотримання вимог карантину


07/30/2020

 Фахівці Теребовлянського районного управління  Держпродспоживслужби  продовжують спільно із працівниками поліції проводити  інспекторсько-роз'яснювальну роботу щодо дотримання вимог  постанови   Головного санітарного лікаря України, із врученням «Пам’яток» під розписку власникам закладів  перукарень та салонів краси, закладів громадського харчування, закладів торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами.

 Так, 29-го липня спеціалісти Держпродспоживслужби провели інспектування у 3-х закладах громадського харчування, у 7-ми магазинах продовольчими та непродовольчими товарами та у 3-х перукарнях та салонах краси.

 30-го липня спеціалісти Теребовлянського районного управління  Держпродспоживслужби  продовжили комісійні інспектування. Зокрема обстежили 6 закладів громадського харчування та 5 магазинів продовольчими товарами на території Теребовлянського району.

 Фахівці вказують на представникам закладів на недоліки в організації роботи та наголошують на необхідності їх усунення.

 

 Спеціалісти Бережанського районного управління 29-го липня провели позапланове  обстеження 2-х магазинів, при цьому виявили ряд порушень: не проводиться температурний скринінг працівникам даних закладів, при вході до закладів торгівлі не розміщені інформаційні матеріали щодо профілактики коронавірусної хвороби COVID-19, біля місць потенційного скупчення людей не нанесено відповідне тимчасове маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції не менше 1,5м, не надано підтвердження про навчання по використанню та утилізації ЗІЗ, допускають відвідувачів без ЗІЗ, відсутні графіки прибирань, відсутні контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами для використаних ЗІЗ.

 На продавців магазинів склали протоколи. Адміністрації закладів надали пропозиції щодо усунення порушень.

 30-го липня фахівці Бережанського РУ провели позапланове обстеження 2-х закладів торгівлі. Виявили порушення: не проводиться температурний скринінг працівникам закладів, не проведено навчання серед працівників закладів щодо правил використання ЗІЗ, їх утилізації, не розроблено графік вологого прибирання у закладах торгівлі, відсутні контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами для використаних ЗІЗ, паперових серветок, не розміщено інформаційні матеріали щодо профілактики коронавірусної хвороби COVID - 19, при вході не організовано місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками, допуск та перебування відвідувачів в закладі здійснюється без респіратора або захисної маски.

 На продавців даних закладів склали 2 протоколи, керівникам надали пропозиції щодо усунення порушень.

 

 30-го липня спеціалісти Козівського районного управління Головного управління  Держпродспоживслужби в Тернопільській області проведено обстеження 2-х закладів торгівлі продуктовими товарами та 4-х закладів торгівлі непродовольчими товарами в смт. Козова. Під час обстежень даних магазинів порушень не виявили.

 

 30 липня спеціалісти Підгаєцького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області провели планове обстеження 2-х закладів торгівлі продовольчими товарами. Склали 2 акти санітарно-епідемічного обстеження та 2 протоколи про адміністративне правопорушення.

 Виявлені порушення: не проводиться температурний скринінг, відсутні матеріали щодо профілактики корона вірусної хвороби. 

 

 30-го липня спеціалісти Лановецького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області провели роз'яснювальну роботу щодо дотримання карантинних заходів у 3-х закладах торгівлі.

 Суб’єктам господарювання та продавцям  вручили інформаційні листи та пам'ятки. Серед виявлених порушень – неправильне носіння масок продавцями та покупцями, не проводиться температурний скринінг працівникам.

 

 В ході проведення позапланового обстеження на предмет дотримання вимог протиепідемічних заходів відповідно до постанови № 20 від 09.05.2020р. Головного державного санітарного лікаря України складено акт санітарно-епідемічного обстеження перукарні у м. Збараж спеціалісти Збаразького районного управління, виявили наступні порушення: не достатній запас дезінфікуючих засобів, відсутні паперові рушники.

 Керівництву закладу надали пропозиції про усунення виявлених недоліків та склали протокол про адміністративні правопорушення.

 Також спеціалісти провели роз’яснювальну роботу в 2-х закладах торгівлі харчовими продуктами, де вручили пам’ятки та інформаційні листівки. Порушень там не виявили.

 

 Спеціалісти Гусятинського районного управління 30-го липня провели 7 обстежень: 3 заклади торгівлі продовольчими товарами, 1 заклад громадського харчування та 3 аптеки.

 Виявили такі порушення: недостатній запас дезінфікуючих засобів для проведення вологого прибирання виробничих приміщень та поверхонь, відсутня розмітка соціальної дистанції.

 Підприємцям та продавцям вручили інформаційні пам'ятки та попередили про адміністративну відповідальність та надали консультації.

 Також спеціалісти Держпродспоживслужби брали участь в комісійному обстеженні Гусятинського ЗДО «Дзвіночок» - надали конкретні пропозиції щодо усунення недоліків до початку роботи.

 Спеціалісти Зборівського районного управління Держпродспоживслужби 30-го липня провели позаплановий захід державного нагляду (контролю) одного із магазинів у місті. Через виявлені порушення (температурний скринінг проводиться з порушенням, не проведено навчання серед працівників щодо правил використання ЗІЗ) складено акт ф №315/0 та протокол про адміністративне правопорушення.

 Ще в одному магазині також виявили порушення: не застосовуються дезінфекційні засоби вкінці зміни та перед початком робочого дня,  урна для централізованого збору використаних ЗІЗ не обладнана кришкою. Також склали акт та протокол за порушення.