Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Держпродспоживслужба інформує щодо державного регулювання цін


     Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області інформує, що постановою Кабінету Міністрів України  від 09.12.2020 №1236  з 12.01.2022 року пунктом 41-11 встановлено граничний рівень торговельної надбавки в розмірі не більше 10 відсотків оптово-відпускної ціни на 7 видів товару, а саме:

  • хліб житньо-пшеничний;
  • батон;
  • борошно пшеничне вищого ґатунку;
  • молоко пастеризоване жирністю 2,5 відсотка (у плівці);
  • олію соняшникову;
  • яйця курячі категорії С1;
  • та птицю (тушку курячу).

       Також інформуємо, що одночасно діє державне регулювання цін шляхом декларування зміни роздрібних цін на товари, зазначені в абзацах другому і третьому пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 №341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення».

       Стосовно пального, постановою Кабінету Міністрів України  від 09.12.2020 №1236  з 01.05.2022 пунктом 41-4  встановлено граничний рівень торговельної надбавки в розмірі:

- не більше 7 гривень з урахуванням податку на додану вартість, що нараховується до середньої вартості 1 літра дизельного палива;

- не більше 6,5 гривні з урахуванням податку на додану вартість, що нараховується до середньої вартості 1 літра бензинів автомобільних.

       Середня вартість 1 літра дизельного палива ULSD 10 пропроміле та бензинів автомобільних GASOLINE 10 пропроміле визначається Міністерством економіки на підставі розрахунків акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України”, проведених з урахуванням відповідних даних міжнародного інформаційного агентства Platts CIF NWE за попередні 10 днів, розрахункових коефіцієнтів 0,825 та 0,745 кілограма на літр відповідно, витрат на зовнішнє логістичне забезпечення у сумі 80 доларів США/тонну та інших витрат, передбачених зовнішньоекономічним договором (контрактом) у сумі 150 доларів США/тонну, сум митних платежів (акцизний податок із ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) та податок на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів (продукції) та щоденного офіційного курсу іноземної валюти, встановленого Національним банком у відповідному періоді. Акціонерне товариство “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” подає щомісяця до 1, 11 і 21 числа Міністерству економіки зазначені розрахунки. Інформація про середню вартість 1 літра дизельного палива та бензинів автомобільних оприлюднюється на офіційному веб-сайті Міністерства економіки щомісяця до 3, 13 і 23 числа.

     Так, станом на 22.04.2022 на офіційному веб-сайті Міністерства економіки  оприлюднена  середня вартість 1 літра дизельного палива ULSD 10 ppm, яка становить 33,66 гривень, та 1 літра бензинів автомобільних GASOLINE 10 ppm, яка становить 29,55 гривень.

     З врахуванням граничних торговельних надбавок гранична роздрібна ціна станом на 22.04.2022 р  1 літра дизельного палива  становить 40,66 гривень та  1 літра бензинів автомобільних GASOLINE 10 ppm - 36,05 гривень.

     Крім того, на автозаправних станціях, які здійснюють продаж палива за вказаними цінами  регулювання під час продажу (реалізації) “брендового преміального” дизельного палива та бензинів автомобільних, із покращеними показниками якості та позначення (маркування) яких включає певну торгову марку (товарний знак) не застосовуюється!

     За порушення  порядку формування, встановлення та застосування  державних регульованих цін на товари що мають істотну соціальну значущість,товари протиепідемічного призначення, на час дії карантину, до суб’єктів господарювання, які допустили такі порушення,  будуть  застосовуватися адміністративно-господарські санкції передбачені  ст. 20 Закону України «Про ціни та ціноутворення». 

     У випадках, коли у вас з`явились сумніви щодо завищених цін вказаної категорії товарів, повідомте про це Держпродспоживслужбу або Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.

Зробити це можна:

  • за телефоном гарячої лінії Держпродспоживслужби в Тернопільській області

(0352) 52-10-10

  • за допомогою електронної пошти [email protected];
  • через чат-бот, який працює в мессенджері Telegram.

         У зверненні необхідно чітко зазначити найменування та адресу магазину й назву населенного пункту.