Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

6 травня спеціалісти Управління фітосанітарної безпеки в онлайн режимі нададуть роз’яснення щодо застосування фітосанітаних вимог Китайської Народної Республіки


 Україна займає лідируючі місця у світовому співтоваристві як країна експортер рослин та продуктів рослинного походження. За даними Держпродспоживслужби у 2020 році у супроводі фітосанітарних сертифікатів з України експортовано понад 54,3 млн. тонн зернових та олійних культур. Основними країнами, до яких здійснювався експорт зернових, зернобобових та олійних культур, в минулому році стали Китайська Народна Республіка (КНР), Єгипет та країни ЄС.

 Одним із основних патерів України щодо експорту ячменю, сої, кукурудзи  на сьогоднішній день є Китай. Кожна країна світу має  право регулювати ввезення рослин, рослинних продуктів й інших об’єктів, так і КНР виставляє свої специфічні умови для імпорту сільськогосподарської продукції.

 Необхідно пам’ятати, що при експорті вітчизняної продукції необхідно чітко дотримуватися та виконувати фітосанітарні вимоги країн – партнерів для попередження виникнення  бар’єрів у міжнародній торгівлі.

 З метою виконання фітосанітаних вимог Китайської Народної Республіки, а саме Протоколів фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту ячменю, кукурудзи та сої з України до Китаю, Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області буде проводити нараду щодо роз’яснення таких фітосанітарних вимог.

  Запрошуємо взяти участь у нараді зацікавлених суб’єктів господарювання, які планують здійснювати експорт та зберігання ячменю, кукурудзи, сої до КНР. Нарада відбудеться у форматі відеоконференції за допомогою Microsoft Teams 06.05.2021року, об 11 годині. Посилання на відеоконференцію можна отримати звернувшись в Управління фітосанітарної безпеки за телефоном (0352) 52-18-14.