Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

11 січня 2022 року на черговому засіданні сесії Монастириської міської ради обговорено питання стану ідентифікації тварин на території громади та проведення щорічної інвентаризації наявного поголів’я


float: left11 січня 2022 року на черговому засіданні сесії Монастириської міської ради обговорено питання стану ідентифікації тварин на території громади та проведення щорічної інвентаризації наявного поголів’я. Начальник Монастириського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Володимир КВАРЦЯННИЙ звертаючись до депутатського корпусу, старост та керівництва громади наголосив, що юридичні та фізичні особи, що провадять діяльність з розведення та утримання тварин, зобов’язані ідентифікувати усіх тварин у господарстві; подавати для реєстрації дані про ідентифікованих тварин; вести облік усіх тварин у господарстві, в тому числі щодо їх народження, ідентифікаційних номерів, усіх переміщень тварин, їх забій, утилізацію, падіж та зобов’язані щороку здійснювати інвентаризацію поголів’я тварин. Під час здійснення планових протиепізоотичних заходів спеціалістами ветеринарної медицини буде проводитися інвентаризація наявного поголів’я тварин згідно з даними Єдиного державного реєстру тварин та контроль за дотриманням вимог щодо ідентифікації, обігу та переміщення тварин. У разі виявлення неідентифікованих тварин проводитиметься їх ідентифікація та реєстрації у встановленому порядку.

     Інвентаризація наявного поголів’я тварин в населення дасть можливість актуалізувати дані про тварин та привести у відповідність даних Реєстру тварин з наявним поголів’ям, а власникам тварин забезпечить вчасне проведення лікувально-профілактичних заходів, дасть можливість захистити свої інтереси у випадках виникнення спірних питань, реалізувати своє право на отримання державної дотаційної підтримки та реалізації виробленої продукції.

    Відповідно до Закону України «Про ветеринарну медицину», юридичні та фізичні особи, діяльність яких пов’язана з утриманням та обігом тварин, зобов’язані виконувати вимоги щодо ідентифікації тварин, які їм належать, у тому числі котів, собак та інших дрібних домашніх тварин, що ідентифікуються за допомогою мікрочипів. Переміщення неідентифікованих тварин або тварин без відповідних ідентифікаційних, ветеринарних та інших супровідних документів заборонено. Кожна тварина, ВРХ, ДРХ, що народилася, повинна бути ідентифікована двома бирками не пізніше як через сім днів від моменту її народження, але у будь-якому разі до вибуття з господарства. Товарні свині ідентифікуються при вибутті з господарства. Коні – протягом року після народження, але раніше, ніж тварина залишить господарство. Контроль за дотриманням вимог щодо ідентифікації, обігу та переміщення тварин, включаючи ветеринарні документи, які вимагаються при переміщенні чи транспортуванні тварин покладається на державних ветеринарних інспекторів. За порушення вимог законодавства про ідентифікацію та реєстрацію тварин передбачена адміністративна відповідальність.