Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

1 вересня: що варто знати батькам, готуючи дитину до школи?


 Зі святом знать, дорогі школярі та їхні батьки!
Вітаємо Вас із чудовим хвилюючим святом — Днем Знань!
Це день, із якого починається дорога в майбутнє для кожного з нас. Це день, що дає можливість дорослим повернутися у свої золоті роки, а учням і студентам — до своєї другої домівки — у школи та вузи.
Саме в День Знань ми з особливою теплотою згадуємо своїх вчителів й викладачів, їх неоціненну роботу розуму й серця. Щиро дякуємо вам, дорогі наші вчителі, — ми завжди залишаємося вашими учнями!
Усім, хто в цей День прийде до навчальних закладів здобувати знання, бажаємо досягти своєї мети у житті, знайти взаєморозуміння з викладачами та батьками, зустріти добрих і надійних друзів. А особливо, нашим дорогим першокласникам — ніколи не зупиняйтеся на дорозі Знань, вона цікава і по-справжньому нескінченна!

               Дорогі батьки пам`ятайте що, успішне навчання, а також життя і здоров`я дітей залежить від багатьох чинників!!!


   Учні в шкільній формі перебувають по 5-6, а іноді й більше, годин, тому одяг бажано купувати з натуральних тканин, оскільки тільки вони добре пропускають повітря, зберігають тепло, вбирають вологу.
   Крім одягу, дитині необхідно підібрати правильне шкільне та спортивне взуття, оскільки воно оберігає стопу від механічних пошкоджень, допомагає м’язам та зв’язкам утримувати стопу в нормальному положенні. Неякісне взуття є причиною великої кількості деформацій і захворювань стоп. Тому, при виборі дитячого взуття, слід звертати увагу на наступні гігієнічні вимоги: верх виробу, підкладки та вкладні стільки мають бути тільки з натуральних матеріалів. Штучні та синтетичні замінники шкіри застосовують лише для оздоблення.
      Особливої уваги потребує питання купівлі портфеля або ранця. Перевагу пропонуємо надавати ранцям, оскільки щоденне їх носіння за плечима мінімізує негативний вплив на поставу дитини. Хочемо нагадати, що при купівлі слід звернути увагу на спинку ранцю - адже вона повинна бути твердою, її ширина не повинна перевищувати ширину плечей дитини. Лямки мають бути широкими, бо вузькі врізатимуться в плечі.
   Також слід пам’ятати про існування нормативних вимог щодо загальної ваги підручників із розрахунку на один навчальний день у комплекті зі шкільним приладдям, без ваги ранця або портфеля.
   Вага не повинна перевищувати допустимих гігієнічних норм перенесення учнями на відстань до 3 км і складає:
• I-II класи – 1,5 ... 2,0 кг.
• III-IV класи – 2,0 ... 2,3 кг.
• V-VI класи – 2,3 ... 3,0 кг.
• VII–VIII класи – 3,0 ... 3,5 кг.
• IX–XI (XII) класи – 3,5 ... 4,5 кг.
  Не менш важливими є гігієнічні вимоги до друкованої продукції для дітей, які регламентуються відповідними Державними санітарними нормами та правилами, затвердженими Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 18 січня 2007 року №13.
  Слід пам’ятати, що з початком навчального року у Ваших дітей починається важливий і одночасно важкий період, тому необхідно з великою відповідальністю віднестися не лише до процесу закупівлі необхідного одягу та приладдя, а й до створення психологічного комфорту дитини.

   Дорогі батьки, важливою умовою здоров`я ваших дітей є харчування. Пам’ятайте, що воно має бути збалансованим, калорійним та безпечним.  Звертайте увагу на терміни придатності, спосіб зберігання, колір, запах і смак продуктів харчування, солодощів, цукерок, води тощо, які продаються у магазинах, що розташовані у шкільних їдальнях чи поблизу шкіл. Уникайте вживання дининою шкідливої їжі, проведіть з нею бесіду про негативний вплив на здоров`я!

Любіть своїх дітей, у Вас вони найкращі!